Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Skip to content →

ASIOKA Třeštiprdlo

 

Podstawowe informacje:

junior
03.08.2017
AKIM Nesarri-Gala x AJGA Klonmida
DM n/n
rodowód
galeria


Szkolenie:

na razie brak osiągnięć


Wystawy:

  • 20.05.2018 – XLI Zabrzańska Wystawa Psów Rasowych – klasa młodzieży – ocena doskonała, lokata I, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BOB – sędzia Magdalena Musiał (PL)
  • 11.02.2018 – XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Katowicach – klasa szczeniąt – ocena wybitnie obiecująca, lokata I, Najlepsze Szczenię w Rasie – sędzia Krystyna Opara (PL)

Mioty:

pies nie posiada potomków


Opis:

Kiedy importowałam Asiokę z małej ostrawskiej hodowli, miał to być pies „na spróbowanie”, z którym zobaczę czy jako osoba nadaję się w ogóle do sportów kynologicznych. Spodziewałam się, że pobawimy się w pracę węchową, pojeździmy razem na wycieczki w góry, miałam w głowie wizję leniwych rowerowych wypraw. Tymczasem wybrany na chybił-trafił mały szczeniaczek z czerwoną wstążeczką wywrócił wszystko do góry nogami. 🙂 Jego niespożyta energia, ogromna chęć współpracy i mocne popędy stały się dla nas kluczem do świata IPO oraz rozbudziły we mnie ambicje tak sportowe, jak i hodowlane. Śmiało mogę powiedzieć, że gdyby Asioka był inny, moje życie i plany na przyszłość również przybrałyby zgoła odmienny kształt.

Asioka jest ciągle dość dziecinny, ale już dał się poznać jako fajny pies do pracy. Jest bardzo wytrwały, bardzo nakręcony na jedzenie i zabawkę, co sprawia że niełatwo go zgasić czy zniechęcić, chociaż jako pies dość emocjonalny i przynajmniej na razie delikatny psychicznie łatwo się frustruje, nakręca i wokalizuje. Posiada fenomenalny nos, pracuje tak na śladzie sportowym, jak i górnym wiatrem, rozwijamy się więc poza sportem także w kierunku search & rescue. Potrafi gnać przed siebie pełnym pędem – a jest naprawdę szybki, zwrotny, skoczny i wytrzymały kondycyjnie – i przez cały czas szukać przy tym stożka zapachowego. W obronie wykazuje tendencję do pełnego chwytu oraz dużą łupowość. Trudno w tej chwili prorokować jak to wszystko będzie wyglądać, gdy chłopak dojrzeje, mam jednak nadzieję, że jeszcze lepiej.

Na razie jeszcze czekam, co przyniesie nam los, a konkretnie RTG stawów i kręgosłupa, trzeba jednak powiedzieć sobie, że rodowód Asioki to mała galeria sław, jeśli chodzi o dokonania sportowe w rasie. Jego babcia od strony ojca stanęła na podium w Mistrzostwach Polski IPO FH 2016, zaś dwóch jego pradziadków (Garny Cidabro oraz Gar z Dašického zátiší) znalazło się w wąskim gronie trzech chodskich psów z zaliczonym egzaminem Schutzhund 3 (VPG 3). Gar dodatkowo jest jedynym w historii rasy psem, który startował w IPO3 na międzynarodowych zawodach VZ MSKS, i to dwukrotnie. To wszystko w połączeniu z zaskakująco dobrymi cechami użytkowymi Asioki sprawia, że chętnie widziałabym go jako fundament swojej hodowli.